Школа в Гренчи www.pamesta.lv Заброшенные объекты Латвии заброшки Grenču skola

Skola Grenčos uz Kandavas un Tukuma rajona robežas tika uzcelta 1880. gadā. Neskatoties uz ekskluzīvo dizainu, celtne jau sākotnēji tika domāta kā skolas ēka.

Pēc nepārbaudītas informācijas kara gados šeit izvietojās vācu kara hospitālis.

Vēlāk ēka atkal tika pārveidota sākumskolas vajadzībām, kas darbojās līdz 90. gadu beigām. 1998. gadā skolu slēdza un izveidoja internātu, kurš darbojās līdz 2008. gada 29. maijam un tika slēgts finansiālu apsvērumu dēļ. Pēdējā darba gadā internātā mācījās tikai 55 skolēni, kas darīja to nerentablu, par cik to uzturēšana prasīja ievērojamus finanšu līdzekļus. Tika lemts skolu slēgt un pārdot to izsolē par samazinātiem līdzekļiem.

Uz doto brīdi skola tā arī stāv tukša un ir daļēji vandāļu izpostīta. Veicot ārējo apskati, tika konstatēts, ka daļu telpu ir mēģināts atjaunot, taču aktu zāle tikusi pilnībā renovēta. Pagraba telpās atradās ēdnīca ar atklātiem sanitārajiem mezgliem un kailām akmens sienām. To izskats liecināja par vairākkārtējiem mēģinājumiem pārbūvēt telpas. Kā jau daudzām 18. gs. ēkām arī Grenču skolai ir nosēdies fundaments.